Zöld energiába fektet a nyugdíjintézet

2011. november 30., címkék: romániai református egyház

Vízierőmű-hálózatot épített egy székelyföldi vállalkozóval együtt a Romániai Református Egyház Nyugdíjintézete: az intézmény zöld energiába fektet, mondta el az MTI hírügynökségnek Kató Béla.

Nagyenyeden tartotta konferenciáját az Országos Református Tanáregyesület

2011. október 04., címkék: országos református tanáregyesület (orte), Határon túl, romániai református egyház, erdélyi egyházkerület

Az ORTE alapításától kezdve a magyar református tanár közösség érdekvédelmi és szakmai szervezeteként működött. Legfontosabb alaptevékenységei az évente különböző színhelyeken megrendezett konferenciák.

A médianevelésről tartanak konferenciát Kolozsváron

2011. március 16., címkék: pedagógiai intézet (rpi), református oktatás, romániai református egyház

A Romániai Református Egyház Pedagógiai Intézete a budapesti RPI és a hollandiai OGO Alapítvány támogatásával március 18-19-én a kolozsvári Bethlen Kata Diakóniai Központban pedagógus- konferenciát szervez médianevelés témakörben.

Zsinati ülés Kolozsváron

2011. február 15., címkék: romániai református egyház, kolozsvár, zsinati ülés

Kolozsváron ülésezett hétfőn a Romániai Református Egyház legfelső döntéshozó szerve. Az ülésen a Királyhágómelléki Egyházkerület megválasztott tisztségviselőit is beiktatták.